Ledig stilling:

Idrettsbefal på Porsangmoen (midlertidig)

Søknadsfrist: 26.03.21

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Informasjon om stillingen:

Stillingstype: Fast

Arbeidssted: Porsangmoen, Norge

Søknadsfrist: 26.03.21

Om arbeidsgiver:

En jobb i Forsvaret er noe mer enn en jobb. Forsvarets viktigste oppgave er å skape sikkerhet for Norge og trygghet for befolkningen. Uansett hvilken stilling du har, er du med på å ivareta landets og fellesskapets interesser. For å verne om alt vi har og alt vi er, må vi selv leve ut de verdiene vi er satt til å forsvare. Vi ønsker derfor ansatte som bidrar til en god kultur ved å vise respekt og ta ansvar for hverandre, og ha mot til å handle riktig og våge å si ifra.

Som en del av Hæren er du med på å skape sikkerhet på landjorda. Et forsvar kan ikke greie seg uten styrker på bakken. Hæren er avgjørende for å beholde kontrollen over norske landområder, og oppgavene er mange også i fredstid.

Trenregimentet Hæren, med om lag 900 ansatte og vernepliktige, har ansvar for drift av Hærens leirer fra Huseby i sør til Kirkenes i nord. Dette innebærer drift og vedlikehold av blant annet kjøkken, velferd, idrett, allmenn helsetjeneste, skytefelt samt bygg og anlegg. I enkelte geografiske områder gir Trenregimentet støtte til avdelinger utenfor Hæren. I avdelingen inngår også Alliert treningssenter (ATS) og Logistikkbataljonen. Alliert treningssenter er bindeleddet mellom allierte og militære avdelinger, allierte og sivile myndigheter, grunneiere og andre aktører. Logistikkbataljonen ivaretar alle forsyninger i Hæren.

I Forsvaret er det ønskelig at arbeidsstyrken i størst mulig grad skal gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi oppfordrer kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av kjønn, kulturell bakgrunn, hull i CV-en eller funksjonsevne. Vi vil sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen hvis det er behov for dette. Noen av Forsvarets stillinger kan ha egne helsekrav og krav til fysisk skikkethet.

I henhold til offentlighetsloven § 25 andre ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Det er egne regler for militære stillinger.

Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål må legges ved søknaden. Høyere utdanning gjennomført utenfor Norge må være godkjent av NOKUT og godkjenningen må dokumenteres.

Det blir gjennomført bakgrunnsjekk når sikkerhetsklareringen gjennomføres.

Les mer om jobb i Forsvaret.

Kontakt:

Navn: Helga Hol

Tittel: G-1 Trenregimentet Hæren

Tlf: 400 29 701

Navn: Kjetil Borgen

Tittel: HR-rådgiver Trenregimentet GP

Tlf: 477 88 698

Navn: Jan Ove Holmen

Tittel: Plassmajor Trenregimentet GP

Tlf: 976 68 531

Om stillingen:

Stillingen som idrettsbefal ved Trenrgimentet Hæren,Porsangmoen er ledig for midlertidig tilsetting til 31. juli 2022, med mulighet for forlengelse og fast tilsetting.Idrettsbefal ved Trenregimentet Porsangmoen skal støtte, veilede og tilrettelegge innen det idrettsfaglige for de operative avdelingene på Porsangmoen. Det er fokus på skadeforebyggende trening og rehabilitering.

Porsangmoen og Halkavarre skytefelt er 253 km2, med 31 godkjente skytebaner og 2 nedslagsfelt på ca 50 km2. Det er fast forlegning og treningsfasiliteter for ca 700 soldater, og meget gode muligheter for fritidsaktiviteter som jakt, fiske, trening osv. Det er orienteringsløyper, preparerte lysløyper og 15 og 30 km skiløyper som kjøres opp etter behov. Det er mulig å låne fritidsutstyr til alle årstider hos velferden i leiren. Velferden har også treningsstudio, svømmebasseng, kino og kantine. Det er videre 52 km merkede barmarksløyper, ca 50 km veinett og ca 50 km snøscooterløyper i Porsangmoen leir. Det er mulig å låne hytter i skytefeltet for møter, tilstelninger osv. Fra flyplassen i Lakselv til Porsangmoen leir er det ca 20 km.

Kvalifikasjoner:

  • Fullført og bestått førstegangstjeneste.
  • Bachelor innen idrettsfag/ idrettsvitenskap.
  • Grunnleggende befalsutdanning (GBU). Søkere som mangler GBU, kan søke og bli midlertidig tilsatt som OR 2-4. Det anmodes om å søke å gjennomføre befalskurs (12) uker ved første anledning.
  • Gode datakunnskaper.
  • Beherske norsk og engelsk skriftlig og muntlig. Søknad skrives på norsk.
  • Førerkort klasse B.
  • Gjennomføre og bestå fysisk test i henhold til Forsvarets krav.
  • Være medisinsk skikket.
  • Den som ansettes må være norsk statsborger og kunne sikkerhetsklareres for HEMMELIG før tiltredelse.

Ønskelige kvalifikasjoner:

  • Kjennskap til offentlig forvaltning generelt og til forvaltning i Forsvaret spesielt.
  • Ønskelig at søker har kjennskap til militær fysisk trening og operative krav.

Personlige egenskaper:

  • Gode samarbeidsevner.
  • Evne til å gi og motta veiledning.
  • Kunne arbeide selvstendig og strukturert.
  • Evne til helhetsoversikt.
  • Personlig egnethet for stillingen vektlegges.

Vi kan tilby:

  • Gode muligheter for personlig og faglig utvikling med mange spennende og utfordrende arbeidsoppgaver og utfordringer.
  • Gode pensjons- og velferdsordninger, med blant annet mulighet for trening i arbeidstiden.
  • Egen bedriftshelsetjeneste
  • Arbeidstid er 37,5 t/u. Fleksibel arbeidstid.
  • Lønn etter Statens regulativ som OR 5-6/ OR 2-4 ltr 50-56, for tiden kr 451 700 - 498 800 ,- brutto per år avhengig av kvalifikasjoner. Av dette trekkes 2 % lovbestemt innskudd til Statens pensjonskasseDen statlige arbeidsstyrken skal i størst mulig grad gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Det er derfor et mål å oppnå en balansert alders- og kjønnssammensetning, og rekruttere personer med innvandringsbakgrunn.I henhold til offentlighetsloven § 25, 2. ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten.Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Søknader uten attester og vitnemål blir ikke vurdert. Det blir gjennomført bakgrunnssjekk når sikkerhetsklarering gjennomføres.
Powered by Labrador CMS