Ledig stilling:

Vil du vedlikeholde Forsvarets kampfly på Ørland?

Søknadsfrist: 13.09.21

Denne artikkelen er over fem år gammel og kan inneholde utdatert informasjon.

Informasjon om stillingen:

Stillingstype: Fagarbeider LO / struktur F-35 (fast)

Arbeidssted: 132 luftving Ørland flystasjon

Søknadsfrist: 13.09.21

Om arbeidsgiver:

En jobb i Forsvaret er noe mer enn en jobb. Forsvarets viktigste oppgave er å skape sikkerhet for Norge og trygghet for befolkningen. Uansett hvilken stilling du har, er du med på å ivareta landets og fellesskapets interesser. For å verne om alt vi har og alt vi er, må vi selv leve ut de verdiene vi er satt til å forsvare. Vi ønsker derfor ansatte som bidrar til en god kultur ved å vise respekt og ta ansvar for hverandre, og ha mot til å handle riktig og våge å si ifra.

Som en del av Luftforsvaret er du med på å kontrollere og beskytte luftrommet over landet vårt. Norske jagerfly er i kontinuerlig beredskap, kontroll- og varslingspersonell overvåker og kontrollerer luftrommet og redningshelikoptrene redder stadig menneskeliv.

132 Luftving holder til på Ørland flystasjon, en stasjon med stor aktivitet både nasjonalt og internasjonalt. Her er kampfly, luftvern og baseforsvar for styrkebeskyttelse. Ørland flystasjon er også vertsavdeling for Natos overvåkningsfly og Sea King redningshelikopter, som alltid har beredskap. Høsten 2017 kom de første norske F-35-flyene til Ørland. Luftforsvarets base i Bodø tilhører også 132 luftving.

I Forsvaret er det ønskelig at arbeidsstyrken i størst mulig grad skal gjenspeile mangfoldet i befolkningen. Vi oppfordrer kvalifiserte kandidater til å søke, uavhengig av kjønn, kulturell bakgrunn, hull i CV-en eller funksjonsevne. Vi vil sørge for tilrettelegging på arbeidsplassen hvis det er behov for dette. Noen av Forsvarets stillinger kan ha egne helsekrav og krav til fysisk skikkethet.

I henhold til offentlighetsloven § 25 andre ledd kan opplysninger om søkeren bli offentliggjort selv om søkeren har anmodet om ikke å bli oppført på søkerlisten. Det er egne regler for militære stillinger.

Forsvaret benytter elektronisk søknadsbehandling. Attester og vitnemål må legges ved søknaden. Høyere utdanning gjennomført utenfor Norge må være godkjent av NOKUT og godkjenningen må dokumenteres.

Det blir gjennomført bakgrunnsjekk når sikkerhetsklareringen gjennomføres.

Les mer om jobb i Forsvaret.

Kontakt:

Navn: Arvid Lillerud

Tittel: major, sjef F-35 Flyvedlikeholdskvadron

Tlf.: 72 51 70 40

Navn: Vidar Flenstad

Tittel: HR-rådgiver

Tlf.: 72 51 70 37

Vil du bidra til å holde våre nye kampfly operative og klare for oppdrag? Vi har to ledige stillinger som fagarbeider og er på utkikk etter deg som ønsker å jobbe med flystruktur og overflatebehandling på Forsvarets nye kampfly F-35. Vi ser etter deg som har flyteknisk bakgrunn/utdannelse innen EASA Part 66 eller EMAR, og som ønsker å jobbe på en interessant og inkluderende arbeidsplass i nye og moderne fasiliteter.

Som fagarbeider med spesialisering innenfor flystruktur og overflatebehandling på F-35 blir du en del av F-35 Flyvedlikeholdsskvadron. Du vil arbeide på Forsvarets hovedbase for kampfly, luftvern og baseforsvarskapasiteter. Flystasjonen er under stor utvikling og forandring. Fly- og bakkevedlikeholdsorganisasjonen skal utvikles videre i takt med de operative elementene på flystasjonen. Flystasjonen er også vertsbase for NATOs overvåkningsfly og nasjonale redningshelikoptre.

Arbeidsoppgaver:

  • Vedlikeholde og inspisere flyets overflatebehandling og flystruktur. I tillegg vil du assistere andre flyteknikere som en del av et team
  • Bidra til å utvikle fagfeltet
  • Gjøre selvstendige faglige vurderinger og ta beslutninger innen fagfeltet
  • Undervise og delta i opplæring på aktuelle systemer og prosedyre
  • Du må regne med å reise en del for understøtte flyoperasjoner utenom hjemmebase
  • Som ansatt må du være villig til å ta eventuell nødvendig tilleggsutdanning

Kvalifikasjoner:

  • Godkjent flyteknisk utdanning i henhold til EASA Part 66 eller EMAR
  • Gode datakunnskaper
  • Gjennomført førstegangstjeneste (GSU)
  • Den som ansettes må kunne klareres for HEMMELIG / NATO SECRET før tiltredelse
  • Tilfredsstille gjeldende medisinske og fysiske krav, og godkjennes for internasjonale operasjoner før tiltredelse
  • Du må kunne norsk og engelsk godt, både muntlig og skriftlig

Ønskelige kvalifikasjoner:

  • Fagbrev innen flystrukturfaget eller andre flytekniske fagområder

Personlige egenskaper:

Stillingen krever at du jobber godt sammen med andre. I tillegg må du være nøyaktig i arbeidet og god på å finne løsninger. Du er også positiv til nye utfordringer og er interessert i å tilegne deg ny kunnskap.

Vi kan tilby:

  • Gode muligheter for personlig og faglig utvikling
  • Fleksibel arbeidstid med mulighet for trening i arbeidstiden
  • Gode pensjons- og velferdsordninger
  • Lønn i henhold til verkstedoverenskomsten i Forsvaret som fagarbeider, for tiden kr 583.041 – 622.778 brutto pr år. Av lønnen trekkes 2 prosent lovbestemt innskudd til Statens pensjonskasse.
Powered by Labrador CMS